482 49 46
Anasayfa » YANGIN VE ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ

YANGIN VE ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ

YANGIN VE ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ
 • Kanyon OSGB bireylerin ve kurumların afet öncesinde, afet sırasında ve sonrasında neler yapması gerektiği konusunda bilinçlendirilmesi, acil durum yönetim planının oluşturulması, arama-kurtarma ve yangın ekiplerinin koordinasyonu ve operasyon aşamalarının yürütülmesi konularında çok sayıda uzmanın desteğiyle, işletmelere lokal ve genel acil durumlara karşı nasıl hazır olunacağı konusunda eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.
 •   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 18.06.2013 tarih ve 28681 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik’in  15. maddesinin (3) bendi esasınca“ Acil durum konularıyla ilgili özel olarak görevlendirilenler, yürütecekleri faaliyetler ile ilgili özel olarak eğitilir.” Denilmektedir.
 •   Ayrıca 19.12.2007 tarihinde 26735 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Binaların Yangında Korunması Hakkında Yönetmelik” işletmelerin Yangın Güvenliği Ekiplerini oluşturması ve bunlara yangın eğitimi ve uygulamalı yangın tatbikatlarının senede en az 1 kez yapılmasını zorunlu hale getirmiştir.

 

EĞİTİM KONULARI

 1. Yanma ve yangın bilgisi
 2. Yangın türleri
 3. Baca yangınları
 4. Yangın yerindeki tehlikeler
 5. Yangın nedenleri
 6. Lpg doğal gaz ve elektrik ten kaynaklanan yangınlar
 7. Söndürme maddeleri ve kullanım teknikleri
 8. Deprem hakkında genel bilgiler ve depremden korunma
 9. Ev kazaları ve hayat kurtaran önlemler
 10. Bina yangınlarında doğru davranış şekillileri
 11. İşletmelerde yangın güvenlik önlemleri
 12. Kurtarma teknikleri, yaralı taşıma usulleri
mevzuat
hesaplama
tehlike sınıfı hesaplama